Više od vesti
Ko su kandidati za poslanike 5 1

Komunistička partija-Josip Broz predala liste RIK-u i otklonila nedostatke

Ko su kandidati za poslanike 5

Republička izborna lista proglasila je 18 iznornih lista za republičke parlamentarne izbore 6. maja. Pogledajte ko su kandidati na listama CRNOGORSKA PARTIJA - NENAD STEVOVIĆ, KOMUNISTIČKA PARTIJA - JOSIP BROZ, NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA

Republička izborna komisija (RIK) je 24. aprila proglasila 18 izbornih lista kandidata za izbore za narodne poslanike u Narodnu skupštinu Republike Srbije 6. maja 2012. godine ,

1. Izbor za bolji život- Boris Tadić*

2. Srpska radikalna stranka – dr Vojislav Šešelj

3. Ujedinjeni regioni Srbije – Mlađan Dinkić*

4. Čedomir Jovanović – Preokret (Liberalno demokratska partija, Srpski pokret obnove, Socijaldemokratska unija, Bogata Srbija, Vojvođanska partija, Demokratska partija Sandžaka, Zelena ekološka partija – zeleni, Partija Bugara Srbije)

5. Pokrenimo Srbiju – Tomislav Nikolić (Srpska napredna stranka, Nova Srbija, Asocijacija malih i srednjih preduzeća i preduzetnika Srbije, Koalicija udruženja izbjeglica u Republici Srbiji, Pokret snaga Srbije – BK, Narodna seljačka stranka, Bošnjačka narodna partija, Demokratska partija Makedonaca, Romska partija, Pokret vlaškog ujedinjenja, Pokret socijalista, Pokret privredni preporod Srbije)

6. Demokratska stranka Srbije – Vojislav Koštunica

7. Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Partija ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS), Jedinstvena Srbija (JS)

8. Dveri za život Srbije

9. Vajdasági magyar szövetség-Pásztor István – Savez vojvođanskih Mađara-Ištvan Pastor

10. Reformistička stranka – Prof. dr Milan Višnjić

11. Stranka demokratske akcije Sandžaka – dr Sulejman Ugljanin

12. POKRET RADNIKA I SELjAKA

13. SOCIJALDEMOKRATSKI SAVEZ – NEBOJŠA LEKOVIĆ

14. SVE ZAJEDNO: BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka – Emir Elfić

15.

KOALICIJA ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE – KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS

16. CRNOGORSKA PARTIJA – NENAD STEVOVIĆ

17. KOMUNISTIČKA PARTIJA – JOSIP BROZ

18. NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA

*Zanimljivo je da je lista Izbor za Bolji život – Boris Tadić prijavljena kao jedinstvena, bez navođenja partija čiji su kandidati u nju uvršteni, mada je ranije objavljeno a iz imena kandidata se vidi da su na njoj na primer kandidati LSV Nenada Čanka, SDP Rasima Ljajića.

Srpski pokret obnove je saopštio da Izvorni SPO, čije je stupanje na listu Izbor za bolji život- Boris Tadić najavljeno u medjima ne postoji kao politička organizacija a Sanja Čeković (57) i Srđan Srećković (218) navedeni su kao članovi DS.

Sličan je slučaj s listom Ujedinjeni regioni Srbije – Mlađan Dinkić, mada nju čine kandidati G17, Zajedno za Šumadiju Veroljuba Stefanovića, Narodne partije Maje Gojković i drugi.

Osim liste URS, koja ima 245 kandidata, Dveri 209, Reformistička stranka – Prof. dr Milan Višnjić 175, Stranka demokratske akcije Sandžaka – dr Sulejman Ugljanin 30, Pokret radnika i seljaka 190, Socijaldemokratski savez 186, SVE ZAJEDNO: BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka 68, KOALICIJE ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE – KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS 11, CRNOGORSKE PARTIJE 52, KOMUNISTIČKE PARTIJE – JOSIP BROZ 60 I NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA 93, ostale liste sadrže po 250 kandidata

Imena prvih 50 i redosled na listi čitalac može videti ovde, ovde,

ovde, ovde i ovde, kao i na sajtu RIK .

Pogledajte ko su prvih 50 kandidata sa ovih izbornih lista:

Na prethodnim stranicama:

Izbor za bolji život- Boris Tadić

Srpska radikalna stranka – dr Vojislav Šešelj

Ujedinjeni regioni Srbije – Mlađan Dinkić

Čedomir Jovanović – Preokret

Pokrenimo Srbiju – Tomislav Nikolić

Demokratska stranka Srbije – Vojislav Koštunica

Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Partija ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS), Jedinstvena Srbija (JS)

POKRET RADNIKA I SELjAKA

SOCIJALDEMOKRATSKI SAVEZ – NEBOJŠA LEKOVIĆ

SVE ZAJEDNO: BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka – Emir Elfić

KOALICIJA ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE – KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS

Na ovoj stranici:

CRNOGORSKA PARTIJA – NENAD STEVOVIĆ

KOMUNISTIČKA PARTIJA – JOSIP BROZ

NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA

CRNOGORSKA PARTIJA - Nenad Stevović

1. NENAD STEVOVIĆ, 1962, dipl. politikolog, dipl. ekonomista, Lovćenac

2. MARKO ABRAMOVIĆ, 1977, dipl. ekonomista, Beograd

3. SLAVICA DELIBAŠIĆ, 1969, prof. pedagogije, Novi Sad

4. ŽELjKO BOŠNjAK, 1987, student, Bečej

5. DANKA JABLAN, 1985, dipl. pedagog, Novi Sad

6. SINIŠA TOMAŠEVIĆ, 1964, dipl. ekonomista, Vrbas

7. ALEKSANDRA VUČINIĆ, 1968, profesor književnosti, Lovćenac

8. STEVAN KONSTANTINOVIĆ, 1964, univerzitetski profesor, Novi Sad

9. BILjANA PURIĆ, 1975, profesor geografije, Feketić

10. DANILO JELIĆ, 1988, turizmolog, Bačka Topola

11. ALEKSANDRA PEROVIĆ, 1979, ekonomista, Vrbas

12. NOVICA KOVAČEVIĆ, 1948, dipl. ekonomista, Novi Sad

13. SNEŽANA JOVOVIĆ, 1974, dipl. ekonomista, Subotica

14. MOMO BULATOVIĆ, 1958, dipl. ekonomista, Beograd

15. ETEL ŠĆEPANOVIĆ, 1972, prevodilac, inokorespodentent, Novi Bečej

16. IGOR BAJAGIĆ, 1975, tapetar – dekorater, Apatin

17. JELICA RUDIĆ-VRANIĆ, 1970, preduzetnik, Subotica

18. NIKOLA BJELETIĆ, 1992, student, Vrbas

19. GORDANA KRIVOKAPIĆ, 1962, profesor razredne nastave, Lovćenac

20. MILO MILOJKO, 1980, službenik, Feketić

21. BILjANA ALIMPIĆ, 1982, vaspitač, Petrovaradin

22. MAGDOLNA KIŠ, 1973, bankarski komercijalista, Bačka Topola

23. LABUD SPIČANOVIĆ, 1976, preduzetnik, Lovćenac

24. LjILjANA VUKOVIĆ, 1972, službenik, Bačko Dobro Polje

25. JOVAN VUČINIĆ, 1971, dipl. menadžer, Novi Sad

26. MIRJANA STEVOVIĆ, 1966, visoko-strukovni vaspitač, Lovćenac

27. ĐORĐE VUKOVIĆ, 1966, službenik, Bačko Dobro Polje

28. IVANA PEROVIĆ, 1982, ekonomista, Novi Sad

29. DANKO DOBRILOVIĆ, 1965, službenik, Subotica

30. MILIJANA IVANOVIĆ, 1991, elektrotehničar, Sombor

31. NIKOLA MUHADINOVIĆ, 1987, službenik, Lovćenac

32. JASNA NOVAKOVIĆ, 1961, kulturolog, Novi Sad

33. LjUBOMIR KRUNIĆ, 1950, službenik, Bačko Dobro Polje

34. MIRJANA ROGANOVIĆ, 1968, građevinski tehničar, Lovćenac

35. TADIJA ERAKOVIĆ, 1934, prof. dr defektoloških nauka, Novi Sad

36. MIRELA RADOJIČIĆ, 1976, preduzetnik, Feketić

37. MITAR ANĐELIĆ, 1972, visoko-strukovni fizioterapeut, Novi Sad

38. NATAŠA JELIĆ, 1966, bankarski komercijalista, Bačka Topola

39. GORAN ALEKSIĆ, 1963, ekonomista, Vrbas

40. TATJANA DRAKULOVIĆ, 1986, student, Savino Selo

41. NIKOLA TRIPKOVIĆ, 1978, strukovni inženjer zaštite od požara, Bačko Dobro Polje

42. BRANKA BAJAGIĆ, 1965, službenik, Novi Sad

43. SINIŠA PEROVIĆ, 1977, službenik, Vrbas

44. SLOBODANKA BOGDANOVIĆ, 1985, ekonomista, Bačko Dobro Polje

45. MILOŠ PEJAKOVIĆ, 1980, elektortehničar energetike, Subotica

46. TATJANA LUČIĆ, 1971, službenik, Vrbas

47. ZORAN ĐUROVIĆ, 1971, službenik, Lovćenac

48. MINA BJELETIĆ, 1989, student, Vrbas

49. NIKOLA BANOVIĆ, 1990, tehničar mašinske energetike, Lovćenac

50. MILOŠ GAGOVIĆ, 1962, građevinski tehničar, Bačko Dobro Polje

Imena ostalih kandidata možete videti na sajtu RIK .

KOMUNISTIČKA PARTIJA - JOSIP BROZ

.

1. JOSIP BROZ, 1947, mašinbravar, Beograd

2. MILENA PETROVIĆ, 1954, radnik, Koceljeva

3. SLOBODAN STANOJEVIĆ, 1946, penzioner, Malošište

4. MLADEN VLAISAVLjEVIĆ, 1952,, Sombor

5. NATAŠA RADULOVIĆ, 1968, domaćica, Beograd

6. VIDOSAVA RUDIĆ PRCOVIĆ, 1951, dipl. inženjer elektrotehnike, Beograd

7. MIROSLAV DAVIDOVIĆ, 1961, konobar, Beograd

8. SVETLANA JELIĆ, 1956, građevinski inženjer, Beograd

9. DRAGAN VIĆENTIJEVIĆ, 1961, radnik obezbeđenja, Beograd

10. ŽELjKO MARKOVIĆ, 1969, tehničar geobušenja, Beograd

11. ZDRAVKO PETROVIĆ, 1955, penzioner, Mali Zvornik

12. JELICA RADOSAVLjEVIĆ, 1947, penzioner, Beograd

13. GORDANA JOVIĆ, 1950, penzioner, Koceljeva

14. MIĆO SMILjIĆ, 1953, magistar političkih nauka, Ilinci

15. ZORA PAVLOVIĆ, 1950, penzioner, Osečina

16. VINKA JANKOVIĆ, 1952, trgovac, Šabac

17. SLAVKO RAIČKOVIĆ, 1966, precizni mehaničar, Novi Beograd

18. VLADIMIR SAVIĆ, 1961, privatni preduzetnik, Lipnički šor

19. BRANKO VUKOVIĆ, 1941, penzioner, Voganj

20. MARKO STIPANKOV, 1952, penzioner, Sombor

21. SVETLANA MILOVANOVIĆ, 1967, preduzetnik, Valjevo

22. ISAILO MILIĆEVIĆ, 1949, tehnolog, Beograd

23. RANISLAV UMETIĆ, 1940, penzioner, Laćarak

24. ZUHRA TOPIĆ, 1949, penzioner, Beograd

25. ZORAN MRAKIĆ, 1970, poljoprivredni tehničar, Bečej

26. VUKAŠIN GAJIĆ, 1955, metalostrugar, Bečej

27. TAMARA BAJIN, 1965, radnik, Bačka Palanka

28. BRANKO VASILjEVIĆ, 1958, advokat, Laćarak

29. SAVKA JOVANOVIĆ, 1941, penzioner, Laćarak

30. SMAJO AGOVIĆ, 1937, penzioner, Tutin

31. MIROSLAV MARKOVIĆ, 1978, poljoprivrednik, Valjevo

32. GORDANA KIŠ, 1970, radnik, Bačka Palanka

33. DEJAN SINĐIĆ, 1974, diplomirani inženjer poljoprivrede, Glušci

34. ALEKSANDAR STANKOVIĆ, 1949, penzioner, Novi Sad

35. VESNA KEBER, 1962, službenik, Bežanijska Kosa

36. ZLATKO STOJČESKI, 1984, tehničar zaštite, Niš

37. MILE DENIĆ, 1949, ugostiteljski radnik konobar, Doljevac

38. PETAR MANDIĆ, 1949, VKV električar, Lazarevac

39. DRAGICA MAKSIĆ, 1954, penzioner, Bačka Palanka

40. MILE KOZOMARA, 1950, radnik, Novi Sad

41. DIVNA NESTOROVIĆ, 1956, daktilograf, Zaječar

42. JASMINA ŠTRBAC, 1957,, Sombor

43. ŽARKO ŽIVALjEVIĆ, 1954, dizajner, Beograd

44. ZORICA MLADENOVIĆ, 1959, domaćica, Niš

45. SANDRA TOŠIĆ, 1968, službenik, Niš

46. NEBOJŠA OBRADOVIĆ, 1951, VKV termo mehaničar, Veliki Crljeni

47. ZLATKO TATIĆ, 1962, pogonski elektrotehničar, Apatin

48. LjUBINKA PERZIĆ, 1961, domaćica, Baščeluci

49. MIROSLAV PILjUŠIĆ, 1949, profesor engleskog, Zaječar

50. MLADEN ĐURIĆ, 1978, radnik, Ruma

Imena ostalih kandidata možete videti na sajtu RIK .

NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA

NAPOMENA: Upravni sud u Beogradu saopštio je 30. aprila da je poništio rešenje Republičke izborne komisije o proglašenje liste za parlamentarne izbore Nijedan od ponuđenih odgovora. Upravni sud je utvrdio da podnosioci liste Nijedan od ponuđenih odgovora nisu imali dovoljan broj pravno valjanih potpisa. Međutim, RIK je nakon toga ponovo zaključila da je lista NOPO pravno valjana, jer su njeni podnosioci dostavili 10.140 validnih potpisa. Iz RIK-a je saopšteno da je podnosilac izborne liste NOPO u celosti otklonio nedostatke koji su bili smetnja za proglašenje te liste.

1. NIKOLA TULIMIROVIĆ, 1981, programer, Beograd

2. ĐORĐE VUKADINOVIĆ, 1962, politički analitičar, Novi Sad

3. ALEKSANDRA PRICA, 1981, advokat, Beograd

4. VLADIMIR GVOIĆ, 1984, dipl. inženjer, Novi Sad

5. MILOŠ PAVLOVIĆ, 1980, inženjer elektronike, Beograd

6. MAJA RADONIĆ, 1964, profesor, Beograd

7. BRANISLAV NACIĆ, 1970, novinar, Beograd

8. BRANISLAV POPOVIĆ, 1955, turistički vodič, Beograd

9. JELENA ĐERIĆ, 1982, magistar ekonomije, Beograd

10. DRAŠKO VUKSANOVIĆ, 1967, novinar i lektor srpskog jezika, Beograd

11. PREDRAG CVETKOVIĆ, 1975, sistem inženjer, Beograd

12. JELENA SLEPČEVIĆ, 1951, dipl. inženjer tehnologije, Beograd

13. DRAGOSLAV PAVKOV, 1962, zemljoradnik, Sombor

14. ZORAN PRVANOVIĆ, 1951, dipl. inženjer elektrotehnike, Beograd

15. SANjA SIMEUNOVIĆ, 1968, dipl. politikolog za društveno političke odnose, Beograd

16. ZLATOMIR MILIĆ, 1947, penzioner, Beograd

17. NENAD BULAJA, 1976, koordinator poslovanja magacina i transporta, Vršac

18. DIJANA TRAJKOVIĆ, 1987, student, Beograd

19. MILAN ĐORĐEVIĆ, 1954, komercijalista, Beograd

20. MILORAD MIRIĆ, 1966, elektroinstalater, Subotica

21. IVANA KORDIĆ, 1981, student, Beograd

22. SLOBODAN ILKIĆ, 1974, tehničar za preradu namirnica biljnog porekla, Novi Sad

23. RADOSLAV GRBA, 1988, alatničar, Pančevo

24. SLAĐANA MARKOVIĆ, 1965, muški frizer, Beograd

25. MILOŠ MARKOVLjEV, 1954, službenik, Beograd

26. VESNA BRANKOVIĆ BRKAN, 1962, lekar – pedijatar, Beograd

27. DANILO VIDOVIĆ, 1987, student, Beograd

28. LjILjANA RAJKOVIĆ, 1952, penzioner, Beograd

29. DARKO ANĐELKOVIĆ, 1978, dipl. ekonomista, Beograd

30. ALEKSANDRA KOVAČEVIĆ, 1983, dipl. ekonomista strukovne studija, Beograd

31. STEFAN MRĐA, 1981, student, Beograd

32. MARINA NOVAK, 1962, dipl. pravnik, Beograd

33. DRAGOLjUB TULIMIROVIĆ, 1953, dipl. inženjer elektrotehnike, Beograd

34. JASNA SIMONOVIĆ, 1953, dipl. farmaceut, mr. med. Beograd

35. GARABET HAMPARCUMJAN, 1982, knjigovođa, Beograd

36. JOVANA VUKOJEVIĆ, 1982, dipl. molekularni biolog, Beograd

37. MLADEN ĐORĐEVIĆ, 1951, elektrotehničar, Beograd, Mladenovac

38. GORDANA KOVAČEVIĆ, 1681*18, lekar, Beograd

39. VLADA BARAC, 1961, ugostitelj, Beograd

40. VERICA BURSAĆ, 1982, ekonomista, Beograd

41. SRĐAN BUDIŠIN, 1955, elektroinženjer, Beograd

42. JASMINA GAVRILOVIĆ, 1981, frizer, Beograd

43. SLOBODAN PETROVIĆ, 1965, kurir, Beograd

44. ANA MIRKOVIĆ, 1978, kozmetičar, Beograd

45. DEJAN OBRADINOVIĆ, 1963, komercijalista, Beograd

46. MILICA ĐERIĆ, 1957, ekonomista, Beograd

47. DUŠAN MILENKOVIĆ, 1957, vozač, Beograd

48. RADMILA STOJADINOVIĆ, 1950, arhitektonski tehničar, Beograd

49. DAVID SLEPČEVIĆ, 1981, tehničar za g.g. Beograd

50. VERA JANKOVIĆ-STOŠIĆ, 1965, mašinski tehničar, Beograd

Imena ostalih kandidata možete videti na sajtu RIK .

Svi brojevi Vremena na jednom mestu!>

Pogledajte arhivu