Više od vesti
Ko su kandidati za poslanike 3 1

Predstavnici pokreta "Dveri" predali su Republičkoj izbornoj komisiji izbornu listu "Dveri za život Srbije". FOTO TANJUG

29. 3. 2012. / 8.20

Ko su kandidati za poslanike 3

Republička izborna komisija je do sada proglasila 15 izbornih lista kandidata za poslanike, za Skupštinu Vojvodine - 9, za Beograd - 9 odborničkih lista, za Novi Sad - 11. Pogledajte ko su kandidati na listama Dveri za život Srbije, Vajdasági magyar szövetség-Pásztor István - Savez vojvođanskih Mađara-Ištvan Pastor, Reformistička stranka - Prof. dr Milan Višnjić, Stranka demokratske akcije Sandžaka - dr Sulejman Ugljanin

Republička izborna komisija (RIK) je 24. aprila proglasila 18 izbornih lista kandidata za izbore za narodne poslanike u Narodnu skupštinu Republike Srbije 6. maja 2012. godine ,

1. Izbor za bolji život- Boris Tadić*

2. Srpska radikalna stranka – dr Vojislav Šešelj

3. Ujedinjeni regioni Srbije – Mlađan Dinkić*

4. Čedomir Jovanović – Preokret (Liberalno demokratska partija, Srpski pokret obnove, Socijaldemokratska unija, Bogata Srbija, Vojvođanska partija, Demokratska partija Sandžaka, Zelena ekološka partija – zeleni, Partija Bugara Srbije)

5. Pokrenimo Srbiju – Tomislav Nikolić (Srpska napredna stranka, Nova Srbija, Asocijacija malih i srednjih preduzeća i preduzetnika Srbije, Koalicija udruženja izbjeglica u Republici Srbiji, Pokret snaga Srbije – BK, Narodna seljačka stranka, Bošnjačka narodna partija, Demokratska partija Makedonaca, Romska partija, Pokret vlaškog ujedinjenja, Pokret socijalista, Pokret privredni preporod Srbije)

6. Demokratska stranka Srbije – Vojislav Koštunica

7. Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Partija ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS), Jedinstvena Srbija (JS)

8. Dveri za život Srbije

9. Vajdasági magyar szövetség-Pásztor István – Savez vojvođanskih Mađara-Ištvan Pastor

10. Reformistička stranka – Prof. dr Milan Višnjić

11. Stranka demokratske akcije Sandžaka – dr Sulejman Ugljanin

12. POKRET RADNIKA I SELjAKA

13. SOCIJALDEMOKRATSKI SAVEZ – NEBOJŠA LEKOVIĆ

14. SVE ZAJEDNO: BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka – Emir Elfić

15.

KOALICIJA ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE – KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS

16. CRNOGORSKA PARTIJA – NENAD STEVOVIĆ

17. KOMUNISTIČKA PARTIJA – JOSIP BROZ

18. NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA

*Zanimljivo je da je lista Izbor za Bolji život – Boris Tadić prijavljena kao jedinstvena, bez navođenja partija čiji su kandidati u nju uvršteni, mada je ranije objavljeno a iz imena kandidata se vidi da su na njoj na primer kandidati LSV Nenada Čanka, SDP Rasima Ljajića.

Srpski pokret obnove je saopštio da Izvorni SPO, čije je stupanje na listu Izbor za bolji život- Boris Tadić najavljeno u medjima ne postoji kao politička organizacija a Sanja Čeković (57) i Srđan Srećković (218) navedeni su kao članovi DS.

Sličan je slučaj s listom Ujedinjeni regioni Srbije – Mlađan Dinkić, mada nju čine kandidati G17, Zajedno za Šumadiju Veroljuba Stefanovića, Narodne partije Maje Gojković i drugi.

Osim liste URS, koja ima 245 kandidata, Dveri 209, Reformistička stranka – Prof. dr Milan Višnjić 175, Stranka demokratske akcije Sandžaka – dr Sulejman Ugljanin 30, Pokret radnika i seljaka 190, Socijaldemokratski savez 186, SVE ZAJEDNO: BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka 68, KOALICIJE ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE – KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS 11, CRNOGORSKE PARTIJE 52, KOMUNISTIČKE PARTIJE – JOSIP BROZ 60 I NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA 93, ostale liste sadrže po 250 kandidata

Imena prvih 50 i redosled na listi čitalac može videti ovde, ovde,

ovde, ovde i ovde, kao i na sajtu RIK .

Pogledajte ko su prvih 50 kandidata sa ovih izbornih lista:

Izbor za bolji život- Boris Tadić

Srpska radikalna stranka – dr Vojislav Šešelj

Ujedinjeni regioni Srbije – Mlađan Dinkić

Čedomir Jovanović – Preokret

Pokrenimo Srbiju – Tomislav Nikolić

Demokratska stranka Srbije – Vojislav Koštunica

Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Partija ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS), Jedinstvena Srbija (JS)

POKRET RADNIKA I SELjAKA

SOCIJALDEMOKRATSKI SAVEZ – NEBOJŠA LEKOVIĆ

SVE ZAJEDNO: BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka – Emir Elfić

KOALICIJA ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE – KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS

CRNOGORSKA PARTIJA – NENAD STEVOVIĆ

KOMUNISTIČKA PARTIJA – JOSIP BROZ

NIJEDAN OD PONUĐENIH ODGOVORA

Dveri za život Srbije

1. BRANIMIR NEŠIĆ, 1974, dipl. profesor srpskog jezika i književnosti, Beograd

2. RADOVAN TVRDIŠIĆ, 1971, pravnik, Beograd

3. ZORICA KUBUROVIĆ, 1951, lekar specijalista, Beograd

4. BOŠKO OBRADOVIĆ, 1976, profesor književnosti, Čačak

5. VLADAN GLIŠIĆ, 1970, dipl. pravnik, Beograd

6. OLIVERA VULOVIĆ, 1960, dipl. ekonomista, Požega

7. DANILO TVRDIŠIĆ, 1975, dipl. ekonomista, Beograd

8. ZORAN RADOJIČIĆ, 1975, tehničar mašinske energetike, Obrenovac

9. LIDIJA GLIŠIĆ, 1972, novinar, Beograd

10. SRĐAN NOGO, 1981, dipl. pravnik, Beograd

11. MIROSLAV PAROVIĆ, 1984, dipl. inženjer elektrotehnike, Novi Sad, Sremska Kamenica

12. SANjA STANKOVIĆ, 1977, dipl. psiholog, Beograd

13. SLOBODAN NENADIĆ, 1977, radnik, Čačak

14. IVAN KOSTIĆ, 1975, dipl. ekonomista, Vrbas

15. MILANKA BRKIĆ, 1971, dipl. filozof, Novi Sad

16. SAŠA ILIJIĆ, 1973, veroučitelj, Knjaževac

17. ZORAN BUŠIĆ, 1970, dipl. inženjer poljoprivrede, Ljig

18. DUŠICA BOJOVIĆ, 1979, dipl. pravnik, Čačak

19. BORKO PUŠKIĆ, 1981, saobraćajni inženjer, Prijepolje

20. DRAGOSLAV STEVANOVIĆ, 1960, profesor, Jagodina

21. STANA ĐEKIĆ, 1972, advokat, Valjevo

22. SLOBODAN DIMOVIĆ, 1978, preduzetnik, Pančevo

23. MILOŠ STOJKOVIĆ, 1986, dipl. teolog, Vitina

24. MARIJA SIMIĆ, 1975, profesor, Beograd

25. MILAN PAREZANOVIĆ, 1981, dipl. ekonomista, Lučani, Guča

26. ALEKSANDAR TANASKOVIĆ, 1974, ekonomista, Čačak

27. ALEKSANDRA MANDARIĆ, 1979, menadžer u kulturi i umetnosti, Beograd

28. PREDRAG MITROVIĆ, 1971, magistar ekonomskih nauka, Leskovac

29. JUGOSLAV TAJIĆ, 1979, dipl. muzički pedagog, Beograd

30. LjILjANA ABRAMOVIĆ-SAVIĆ, 1947, doktor medicinskih nauka, Beograd

31. NIKOLA MARINKOVIĆ, 1988, student, Čačak

32. MIROSLAV DREKIĆ, 1978, projektant telekomunikacija, Stara Pazova, Donji Banovci

33. SANjA ĐORĐEVIĆ, 1979, dipl. arheolog, Aleksandrovac

34. JUGOSLAV KIPRIJANOVIĆ, 1976, inženjer ogranizacionih nauka, Beograd

35. PETAR MILADINOVIĆ, 1980, profesor teritorijalne odbrane, Kruševac

36. RADICA ĐORIĆ, 1962, biohemijski tehničar, Smederevska Palanka

37. MILjOJKO JELIĆ, 1962, profesor, Sjenica

38. SRBOLjUB PETROVIĆ, 1985, student, Loznica

39. MIRA RADOJIČIĆ, 1981, strukovni ekonomista, Obrenovac

40. MIROSLAV KRSTIĆ, 1942, penzioner – inžinjer, Beograd

41. JELENA PEĆARANIN, 1983, etno muzikolog, Beograd

42. BILjANA ANTANASIJEVIĆ, 1980, profesor razredne nastave, Beograd

43. VLADAN DIMITRIJEVIĆ, 1979, mašinski tehničar, Obrenovac

44. GORAN MILENKOVIĆ, 1970, dipl. inžinjer metalurgije, Leposavići

45. MARIJA LAZIĆ, 1983, advokatski pripravnik, Niš, Donja Vrežina

46. ACO ĐENADIĆ, 1963, zanatlija, Čačak

47. VLADIMIR ČARAPIĆ, 1974, elektro tehničar, Mionica

48. VIOLETA BLAGA, 1963, književnica, Pančevo

49. NEBOJŠA ĐORĐEVIĆ, 1971, rudarski tehničar, Obilić

50. RADOŠ PEJOVIĆ, 1978, profesor srpskog jezika i književnosti, Zrenjanin

Imena ostalih kandidata liste Dveri za život Srbije možete videti na sajtu RIK .)

Vajdasági Magyar Szövetség-Pásztor István - Savez vojvođanskih Mađara-Ištvan Pastor

1. BALINT PASTOR, 1979, dipl. pravnik, Subotica

2. LASLO VARGA, 1976, dipl. pravnik, Palić

3. ELVIRA KOVAČ, 1982, dipl. ekonomista, Mihajlovo

4. ARPAD FREMOND, 1981, profesor razredne nastave, Pačir

5. ZOLTAN PEK, 1962, dipl. ekonomista, Senta

6. ANAMARIJA VIČEK, 1973, logoped-pedagog, Novi Sad

7. ANGELA ĐARMAT GUBIK, 1969, dipl. ekonomista, Ada

8. FERENC ŠVANER, 1956, agronom, Novi Bečej

9. FERENC DUJMOVIĆ, 1950, profesor medicinskog fakulteta, Temerin

10. MIKLOŠ LINKA, 1986, politolog, Mali Iđoš

11. IZABELA PAP, 1969, nastavnik, Subotica

12. dr JOSIP LEPEŠ, 1954, profesor univerziteta, Kanjiža

13. GABRIELA KOVAČ, 1977, proizvođač prehrambenih proizvoda, Banatsko Aranđelovo

14. MARIJA IHAS, 1984, student, Vajska

15. TIVADAR BUNFORD, 1962, preduzetnik, Subotica

16. KATALIN ZUBAN, 1960, nastavnik, Bezdan

17. HENRIETE NAĐ, 1974, vaspitačica, Mol

18. NEBOJŠA MARJANOVIĆ, 1964, dipl. matematičar, Beograd

19. KORNELIJA BALINT, 1983, ekonomista, Subotica

20. GABOR BERENjI, 1966, kvalifikovani inženjer elektrotehnike, Bački Vinogradi

21. ENDRE BALAŠA, 1964, dipl. ekonomista, Bačka Topola

22. MONIKA TALOŠ, 1966, učiteljica, Tornjoš

23. MIKLOŠ TEKINDER, 1965, RTV tehničar, Vršac

24. ATILA VINKLER, 1976, preduzetnik, Bačko Petrovo Selo

25. ANDRAŠ RIC, 1977, dipl. inženjer poljoprivrede, Palić

26. ANDREA HAJVERT LODI, 1978, dramski pedagog, Feketić

27. ROBERT FEJSTAMER, 1979, ekonomista, Kanjiža

28. ČILA MESAROŠ, 1966, prof. razredne nastave, Čoka

29. JANOŠ BINEC, 1959, dipl. inženjer šumarstva, Kovin

30. JOSIP ČANADI, 1948, penzioner, Subotica

31. EMEŠE PIRI, 1978, domaćica, Telečka

32. MONIKA JOZO, 1982, nastavnik mađarskog jezika, Ada

33. LEVENTE KORPA, 1986, student, Nova Crnja

34. ŠANDOR VEČERA, 1954, novinar, Bačka Palanka

35. ATILA FABIJAN, 1980, bankarski službenik, Hajdukovo

36. DORA LEŠTAR KALOCI, 1964, psihijatar, Bačka Topola

37. ŽUŽANA VARGA, 1968, domaćica, Kevi

38. ANDOR ĐENGE, 1972, zemljoradnik, Sajan

39. LASLO BERGEL, 1960, dipl. tehnolog, Srbobran

40. IŠTVAN DOBO, 1978, dipl. ekonomista, Subotica

41. ANDOR FEKETE, 1987, student, Feketić

42. ANA KANTOR, 1984, agrarni inženjer, Horgoš

43. JANOŠ ALMAŠI, 1954, RTV tehničar, Novi Bečej

44. IŠTVAN VARGA, 1944, dipl. inženjer poljoprivrede, Temerin

45. VALERIJA AGOŠTON PRIBILA, 1954, nastavnik mađarskog jezika i književnosti, Subotica

46. ETELKA PEKTER, 1958, saradnik osiguranja, Stanišić

47. LASLO HUNjADI, 1952, dipl. ekonomista, Ada

48. ŠANDOR MERGEŠ, 1950, poljoprivredni tehničar, Debeljača

49. IGOR BAŠNEC, 1978, dipl. pravnik, Novi Sad

50. VIKTOR ENGI, 1985, mašinski tehničar, Hajdukovo

Imena ostalih kandidata liste Vajdasági Magyar Szövetség-Pásztor István – Savez vojvođanskih Mađara-Ištvan Pastor možete videti na sajtu RIK .)

Reformistička stranka - Prof. dr Milan Višnjić

1. ALEKSANDAR VIŠNjIĆ, 1976, profesor univerziteta, Niš

2. MIRKO BEOKOVIĆ, 1948, dipl. politikolog, Beograd

3. SNEŽANA MILjKOVIĆ, 1965, doktor medicinskih nauka, Niš

4. ZVONKO STOJILjKOVIĆ, 1961, dipl. pravnik, Prokuplje

5. RADIŠA PAVLOVIĆ, 1964, mašinski tehničar, Kragujevac

6. VESNA ANĐELKOVIĆ, 1968, medicinska sestra, Pirot

7. DEJAN MITIĆ, 1966, privatni preduzetnik, Leskovac

8. MARKO MILOVANOVIĆ, 1984, viši medicinski tehničar, Niš

9. MAJA VOLK, 1959, profesor univerziteta, Beograd

10. GORAN IVANOV, 1974, saradnik u prirodnim naukama, Vladičin Han

11. JOVICA JOVANOVIĆ, 1969, pravnik, Niš

12. SARA RISTIĆ, 1986, doktor medicine, Niš

13. VLASTA PETROVIĆ, 1958, lekar specijalista, Trgovište

14. DRAGAN GOJKOVIĆ, 1965, tehničar za studijsku i prijemnu radio tehniku, Knjaževac

15. BRANKA JOVANOVIĆ, 1984, profesor matematike, Niš, Trupale

16. DRAGAN TOŠIĆ, 1961, lekar , Pirot

17. GORAN ĐORĐEVIĆ, 1961, hirurg, Niš

18. JOVANA KRSTIĆ, 1988, student, Niš

19. ĐURO GLUMBIĆ, 1963, inženjer mašinstva, Beograd

20. MILAN VIŠNjIĆ, 1950, profesor univerziteta, Niš

21. DRAGICA RADOIČIĆ, 1965, ekonomista u menadžmentu, Niš, Donja Vrežina

22. ŽARKO MILOŠEVIĆ, 1982, student, Niš, Niška Banja

23. DRAGAN MARINKOVIĆ, 1961, penzioner, Niš

24. ALEKSANDRA NIKOLIĆ, 1982, psiholog, Prokuplje

25. DALIBOR STANOJKOVIĆ, 1982, tehničar grafičke obrade, Leskovac

26. MILOŠ POPOVIĆ, 1946, profesor, Prokuplje

27. VALENTINA BOŽIĆ, 1988, trgovac, Niš, Niška Banja

28. MILOŠ CVETKOVIĆ, 1976, radnik, Merošina

29. LjUBIŠA MLADENOVIĆ, 1955, penzioner, Niš, Niška Banja

30. MILENA STOJANOVIĆ, 1988, medicinska sestra, Niš

31. DRAGAN ŽIVKOVIĆ, 1968, komercijalni tehničar, Niš, Niška Banja

32. MARKO SIMIĆ, 1985, student, Niš

33. JELENA MILAČIĆ, 1984, trgovac, Prokuplje

34. NIKOLA NIKOLIĆ, 1990, student, Niš

35. BRATISLAV VASILjEVIĆ, 1964, lekar, Prokuplje

36. MARTINA VESELINOVIĆ, 1991, student, Niš

37. DEJAN KRSTIĆ, 1978, autoelektričar, Niš, Niška Banja

38. NIKOLA MARKOVIĆ, 1989, student, Niš

39. ŽAKLINA JANKETIĆ, 1966, viši referent, Niš

40. MARKO ZLATANOVIĆ, 1985, monter TT mreže, Niš, Niška Banja

41. MILAN DINIĆ, 1984, student, Prokuplje

42. MAJA STOJANOVIĆ, 1966, trgovac, Niš

43. MILAN RISTIĆ, 1988, agent prodaje osiguranja, Leskovac

44. MILOŠ MITIĆ, 1988, student, Niš

45. TANjA STOJKOVIĆ, 1973, radnik, Niš

46. ŽARKO JOVANOVIĆ, 1984, kuvar, Leskovac

47. MIODRAG GLIGORIJEVIĆ, 1954, elektrotehničar, Niš

48. MARIJA ARANĐELOVIĆ, 1977, ekonomista, Prokuplje

49. PREDRAG STANKOVIĆ, 1952, ugostitelj, Pirot

50. DOBRIVOJE KRSTIĆ, 1988, student, Niš

Imena ostalih kandidata liste Reformistička stranka možete videti na sajtu RIK .)

Stranka demokratske akcije Sandžaka - dr Sulejman Ugljanin

1. IFETA RADONČIĆ, 1955, dipl. ekonomista, Novi Pazar

2. BAJRO GEGIĆ, 1954, profesor matematike, Tutin

3. ENIS IMAMOVIĆ, 1984, preduzetnik, Novi Pazar

4. SENAD MAHMUTOVIĆ, 1972, dipl. ekonomista, Sjenica

5. AHMEDIN ŠKRIJELj, 1982, dipl. pravnik, Novi Pazar

6. SAIMA UGLjANIN, 1988, dipl. pravnik – master, Novi Pazar

7. HALID HADžIJAKUPOVIĆ, 1975, dipl. inženjer elektrotehnike, Prijepolje

8. DAMIR ĐEKIĆ, 1974, dipl. inženjer elektrotehnike, Novi Pazar

9. AZRA FAZLIĆ, 1978, profesor geografije i prostorni planer, Tutin

10. MIRSAD IKIĆ, 1978, preduzetnik, Novi Pazar

11. EDIB KAJEVIĆ, 1974, dipl. ekonomista, Prijepolje

12. ANIDA MUJOVIĆ, 1988, profesor engleskog jezika, Sjenica

13. IBRO FAZLIĆ, 1962, profesor, Prijepolje

14. IZET HOT, 1971, mr. građevine, Tutin

15. MAIDA KORAĆ, 1987, dipl. filolog, Sjenica

16. MUHEDIN FIJULjANIN, 1965, dipl. politikolog, Sjenica

17. EDIN GUDžEVIĆ, 1983, menadžer prodaje, Novi Pazar

18. SADIJA HODžIĆ, 1962, profesor, Prijepolje

19. MUSTAFA BALTIĆ, 1983, dipl. arheolog, Sjenica

20. ADMIR MUŠOVIĆ, 1984, profesor, Prijepolje

21. SELMA HODžIĆ, 1991, student, Novi Pazar

22. FAHRUDIN MUMINOVIĆ, 1981, inženjer elektrotehnike, Novi Sad, Petrovaradin

23. RAHMAN FEKIĆ, 1984, dipl. pravnik, Tutin

24. BENISA HALILOVIĆ, 1990, student, Novi Pazar

25. MELIHA KECAP, 1984, dipl. ekonomista, Tutin

26. AMINA KRKUŠIĆ, 1990, student, Novi Pazar

27. HAZBO MUJOVIĆ, 1965, dipl. inženjer mašinstva, Sjenica

28. MELIHA GORUŽDIĆ, 1986, dipl. ekonomista, Tutin

29. FUAD BAĆIĆANIN, 1974, profesor, Novi Pazar

30. ŠEMSUDIN KUČEVIĆ, 1959, dipl. politikolog, Tutin

Svi brojevi Vremena na jednom mestu!>

Pogledajte arhivu