Loader

EP u košarci: Čudo u Katovcima

24.septembar,09:39

Plasmanom u finale na EP u Poljskoj Srbija se vratila na košarkašku mapu Evrope

Ko bi rekao… Srbija je od skromnog učesnika Evropskog prvenstva na kome je kao glavni cilj imala plasman među prvih 6 da bi obezbedila učešće na Svetskom prvenstvu u Turskoj stigla do samog finala.

Posle drmatične utakmice i produžetka u polufinalu savladana je Slovenija 96-92 (79-79,45-45)čime je obezbeđena najmanje srebrna medalja. Protivnik u finalu biće Španija koja se poigrala sa Grčkom pobedivši sa 18 razlike (82-64). Dve selekcije koje su otvorile šampionat u Varšavi u grupi C ponoviće ponoviće tako duel u finalu.

U Varšavi je pobedila Srbija, ovde u Katovicama veće šanse ima Španija, ali nikad ne reci nikad…

Slovenci su dugo „bili u finalu“, nekoliko puta vodili su sa po 10 poena razlike (i na poluvremenu), braća Erazem i Domen Lorbek izgledali su nezadržvi, ali utakmica traje 40, ponekad i 45 minuta. Srbija je u drugom poluvremenu u Milošu Teodosiću pronasla više od lidera, našla je

strelca koji je neustrašivo i nepogrešivo pogađao, a trojku kojom je izjednačio za produžetak (79-79) pamtiće doživotno. Teodosić je dao 32 poena, pogodio 6 od 10 trojki, uhvatio 4 lopte i imao 4 asistencije!

Slovenci su očigledno platili ceh umoru iz meča sa Hrvatskom a imali su i peh da Erazem Lorbek pet minuta pre kraja, posle 25 poena i 10 skokova, napravi petu ličnu grešku i ode na klupu.

Srbija je u Poljskoj postigla veliki, enormno veliki uspeh i njegovi tvorci, selektor Dušan Ivković sa saradnicima i igrači, zaslužuju sve čestitke i jedan topao doček na balkonu Gradske skupštine bez obzira na rezultat finala.

Srbija se definitivno vratila na košarkašku mapu Evrope, a dogodine će, nadamo se, i na kartu sveta.

Poslednje izdanje

Mogućnost izbora mora da postoji (1)

Podele po dubini Pretplati se
Vidi sve

Arhiva

Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.