Izbori 2012

 

SNS je svojom listom osvojio najviše (73) mandata, i formirao koalicionu Vladu sa SPS-om, URS-om i SDPS-om (strankom Rasima Ljajića koji je mandate dobio na listi Demokratske stranke). Za predsednika parlamenta izabran je Nebojša Stefanović, potpredsednik SNS-a. Premijer je Ivica Dačić.

Rezultati izbora za narodne poslanike Narodne skupštine, održanih 6. maja 2012. godine:

  • Broj birača upisanih u birački spisak 6.770.013 (100%)
  • Ukupan broj birača koji su glasali 3.912.904 (57,79%)
  • Broj nevažećih glasačkih listića 170.995 (4,37% od izašlih birača, 2,65% od broja upisanih birača)
  • Broj listića koji nisu ubačeni u glasačke kutije 1.792 (0,04% od broja upisanih birača)

    Lista/partijaGlasovaMandata% od glasalih% od upisanih
    SNS (+NS,PSS,...)940.6597324,0413,89
    DS863.2946722,0612,75
    SPS (+PUPS i JS)567.6894414,518,39
    DSS273.532216,994,04
    LDP (+SPO, SDU, DPS,...)255.546196,533,77
    URS215.666165,513,19
    SVM68.32351,751,01
    SDA Sandžaka27.70820,710,41
    BDZ, GSM, DZH, DZVM, Slovačka stranka24.99310,640,37
    NOPO22.90510,590,34
    Koalicija Albanaca Preševske doline13.38410,340,20
    SRS180.55804,612,67
    Dveri169.59004,332,51
    Pokret radnika i seljaka57.19901,460,84
    Komunistička partija28.97700,740,43
    Socijaldemokratski savez16.57200,420,24
    Reformistička stranka8.86700,230,13
    Crnogorska partija3.85500,100,06

    Detaljan izveštaj možete naći na adresi Republičke izborne komisije


     

    POŠALJI KOMENTAR REDAKCIJI ODŠTAMPAJ TEKST
     

  •  

     

     

     

     

     

     

    Novosti

     

    Naslovi.net

     

    Male Novine